یکه تازی بانک توسعه تعاون در شبکه بانکی

Date:

Share post:

شیخ حسینی از تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه‌های جذب منابع خبر داد، عددی که بیانگر یکه تازی بانک توسعه تعاون در شبکه بانکی است.

به گزارش واژه پیام به نقل از پول نیوز، بنگاه اقتصادی در صورتی می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد و به این ادامه افتخار کند که کارنامه درخشانی برجای گذاشته باشد. کارنامه درخشان زمانی محقق می‌شود که بنگاه اقتصادی برنامه ریزی داشته باشد و در قالب این برنامه ریزی، نقطه مبدا و مقصد را بخوبی مشخص کرده و توانسته باشد به اهداف تعیین شده دست یابد.

نقش آفرینی بانک‌ها

بی شک بنگاه‌های اقتصادی تعریف‌های مختلفی دارد که در قالب تولیدی و خدماتی به صورت کلی تعریف می‌شود. بانک‌ها در زمره بنگاه‌های خدماتی تعریف می‌شوند که البته تاثیرات بسزایی بر دیگر بخش‌های اقتصادی بر جای می‌گذارند. امروزه هیچ بخش اقتصادی را نمی‌توان یافت که به نظام بانکی نیاز نداشته باشد. به همین دلیل تعامل بین بانک‌ها و تمامی بخش‌های اقتصادی تعیین و بر اجرای آن تاکید شده است.

حرکت بر مدار شعار مدبرانه سال

یکی از مهمترین بانک‌هایی که فعالیت چشمگیری از خود نشان داده، بانک توسعه تعاون است. مدیر عامل این بانک با اشاره به شعار ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال جهش تولید با مشارکت مردمی گفت: شعار رهبر انقلاب بسیار مدبرانه و هوشمندانه است و بانک توسعه تعاون به مسوولیت‌ها و ماموریت‌های خود برای اجرای این شعار و به نوعی فرمان راهبردی واقف است و بر همین اساس راهبرد‌ها و برنامه عملیاتی را تنظیم می‌کند.

نقش آفرینی بانک‌ها در تولید و تعاون

محمد شیخ حسینی با تاکید بر اینکه نقش آفرینی بانک‌ها در مسیر حمایت از تولید و اشتغال بسیار مهم است گفت: دولت و دستگاه‌های اجرایی نیز باید با رفع موانع کسب و کار بنگاه‌های اقتصادی و تسهیل فرآیند‌های تولیدی، زمینه مشارکت مردم را در فعالیت‌های اقتصادی فراهم کنند. وی از ظرفیت و نقش بسزای تعاون برای تحقق شعار ابلاغی رهبر انقلاب خبرداد و گفت: اتحادیه ها، شرکت‌های تعاونی و تعاونگران از مصادیق مشارکت مردم در عرصه فعالیت‌های اقتصادی و تولید هستند که بانک توسعه تعاون نیز برنامه‌های متنوع خود را در رابطه با حمایت از بخش تعاون به عنوان بخش مردمی اقتصاد، با راهبری معاون تعاون وزارتخانه به اجرا در می‌آورد.

رفع کامل ناترازی

بی شک بزرگترین چالش بانک‌ها و موسسات پولی و مالی، ناترازی است که مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اعلام اینکه رفع کامل ناترازی بانک توسعه تعاون در سال گذشته، موجب تراز نقدینگی مثبت و سود دهی شد گفت: علی‌رغم اینکه سال ۱۴۰۲ یکی از سال‌های سخت برای شبکه بانکی بود، کارنامه مالی و عملیاتی بانک توسعه تعاون بسیار درخشان بود. شیخ حسینی با اعلام اینکه ضمن بهبود چشمگیر در تحقق شاخص‌های عملکردی مانند کاهش نسبت مطالبات غیرجاری، سوددهی، نسبت‌های مالی، نقدینگی و پرداخت تسهیلات، رکورد‌های بانک شکسته شد گفت: با تداوم این روند در سال جاری شاهد جهش عملکرد بانک خواهیم بود.

کاهش شاخص npl

وی از تحقق کاهش شاخص npl تا سطح ۳.۵ درصد در پایان سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: شاخص NPL تسهیلات غیرجاری یا مطالبات معوق (Non-Performing Loans) است که نسبت وام‌های غیرجاری را به کل وام‌های بانک نشان می‌دهد. مدیرعامل بانک توسعه تعاون با تاکید بر اینکه نسبت NPL بالا به معنای ریسک اعتباری بیشتر و احتمال ضرر است گفت: ان. پی. ال پایین، دستاوردی ارزنده و کم نظیر در سطح شبکه بانکی است.

اجرای تمامی تکالیف

شیخ حسینی با تاکید بر اینکه بانک توسعه تعاون تمامی تکالیف در حوزه اعتبارات و تسهیلات حمایتی، قرض الحسنه و ارایه خدمات تامین مالی را از طریق ابزار‌های نوین به خوبی اجرایی کرد گفت: وصول بموقع و تجهیز منابع با هدف پرداخت تسهیلات و حمایت از تعاونی‌ها و بخش تولید در سال جاری در راس برنامه‌های عملیاتی واحد‌های اجرایی قرار دارد، برای تقویت نقش توسعه‌ای بانک کماکان بر ارتقای این سه شاخص تاکید می‌ورزیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

9 + 11 =

spot_img

Related articles

حمایت و دعوت از دکتر اسدالله بادامچیان جهت حضور در انتخابات ریاست جمهوری توسط دکتر حسین روازاده

گفتگوی با حکیم دکتر حسین روازاده، دبیرکل جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران و به نمایندگی از جبهه یاس...

لقد أظهرنا أن إيران آمنة جدًا للأعمال التجارية

جهودنا هي أن يكون لدينا اتصالات فعالة لتصدير نافتا إلى دول الخليج العربي وقال مدير أعمال منطقة الخليج العربي...

We show that Iran is very safe for business

Our effort is to have effective communication for the export of Nafta to Persian Gulf countries The business manager...

رمز و رازهایی برای انتخابات ریاست جمهوری

بهترین مشاوران حرفه ای برای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران به گزارش واژه پیام، به قول حضرت حافظ...