گردشگری رکن فراموش شده دیپلماسی فرهنگی کشور (+فیلم)

Date:

Share post:

مصاحبه اختصاصی دکتر حسن صفرخانی عضو شورای وحدت در حاشیه نشست خبری شورای وحدت

به گزارش واژه پیام به نقل از پول نیوز، حسن صفرخانی درباره برنامه اقتصادی شورای وحدت گفت: شورای وحدت در حوزه اقتصادی برنامه‌ای را تدوین کرده است که امروز و فردا منتشر خواهد شد. شورای وحدت برای زندگی بهتر مردم خصوصا در حوزه اقتصادی و معیشت برنامه‌هایی دارد از جمله بحث نظارت دقیق، کارآمد و موثر مجلس در حوزه و عملکرد اقتصادی دولت است.

وی همچنین درباره صنعت گردشگری در کشور گفت: نکته دیگر که اتفاقا در حوزه تخصصی بنده نیز هست این است که ما در حوزه فرهنگی باید سرمایه گذاری های فرهنگی و صنعت گردشگری را باید مورد توجه قرار دهیم. ما متاسفانه علیرغم اینکه جزو 10 کشور برتر از حیث داشته‌های حوزه گردشگری هستیم از این موهبت نتوانسته‌ایم استفاده کنیم و می‌بایست باید صنعت گردشگری را تاکید میکنم روی صنعت از این جهت که نگاه ما به گردشگری باید نگاه به یک صنعت باشد. هم آورده‌های زیادی در حوزه داخلی خواهد داشت هم تصویر ما در خارج را بهبود می‌بخشد.

موضوع دیگری که آثار و برکات اقتصادی در پی خواهد داشت توسعه اقتصادی و دیپلماسی فرهنگی است. بسیاری از کشورها برای اینکه فرصت‌های سرمایه گذاری و فرصت حضور گردشگران در کشور فراهم کنند به حوزه دیپلماسی فرهنگی و عمومی خیلی اهمیت می‌دهند و یکی از ارکان سیاست خارجی آنها می‌باشد. متاسفانه در کشور ما نه نگاه ملی به این موضوع وجود دارد و نه اعتبارات لازم برای توسعه دیپلماسی فرهنگی و عمومی و تصحیح تصویر جمهوری اسلامی ایران دیده شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

نه + هشت =

spot_img

Related articles

زنجیر قوانین خلق الساعه بر پای جهش تولید

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو در دیدار با تولیدکنندگان از قوانین خلق الساعه در بحران سازی مسیر تولید بشدت...

نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران برگزار می‌شود

ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (iran expo 2024) برگزار خواهد شد. به گزارش واژه پیام به نقل از...

تسلیت مدیر حوزه‌های علمیه کشور خطاب به منتخب مردم تهران

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در پیامی درگذشت ام الزوجه منوچهر متکی را تسلیت گفت. به گزارش واژه پیام به نقل...

عرض اندام بانک صادرات ایران مقابل وزیر اقتصاد

مدیرعامل بانک صادرات ایران دستاورد‌های سال گذشته و اهداف سال جاری را در همایش سالانه ارزیابی عملکرد در...