کشف ۳۰۰۰۰ حساب مرتبط با قمار و شرط‌بندی

Date:

Share post:

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری؛ دادستان کل کشور در تشریح اقدامات صورت گرفته از سوی دادستانی کل کشور اعلام کرد: چندین هزار حساب مرتبط با قمار و شرط‌بندی کشف و برای مسدودسازی حساب‌های مشکوک به قمار با بانک مرکزی مکاتبه شد.

وی افزود: در این باره بیش از 30 هزار حساب بانکی مرتبط با قمار و شرط‌بندی کشف و 24 هزار حساب مسدودسازی شده است.
منتظری سپس با اشاره به راه‌اندازی سامانه برخط بین پلیس تخصصی جهت دریافت احکام و دستورات قضایی مرتبط با قماربازی آنلاین افزود: طراحی سامانه مقابله با فروش فیلترشکن، راه‌اندازی و پیاده‌سازی سامانه جامع مقابله با قمارخانه‌های آنلاین با همکاری بانک مرکزی، پلیس فتا فراجا و وزارت اطلاعات نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

تکمیل بانک اطلاعاتی مجرمین حرفه‌ای و سابقه‌دار

وی با اشاره به انجام اقدامات لازم برای تکمیل بانک اطلاعاتی مجرمین حرفه‌ای و سابقه‌دار در راستای اجرای دستورالعمل کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار گفت: اسامی تعداد 63 هزار و 210 نفر از مجرمین در این بانک ثبت شده است.

تذکر به 110 داستان و رئیس دادگاه به دلیل تأخیر در ارجاع پرونده

منتظری با اشاره به انجام تعداد 25 بازرسی موردی از دادسرا‌های کشور در اجرای رسیدگی به درخواست مراجعان به دادستانی کل کشور گفت: نظارت الکترونیکی مستمر از طریق کارتابل ارجاع شکواییه 645 حوزه قضایی در کشور انجام شده و تذکر برای 110 دادستان یا رئیس دادگاه بخش که میانگین زمان ارجاع پرونده توسط آن‌ها بیش از 24 ساعت بوده ارسال شده و از حوزه‌های قضایی با میانگین کمتر تقدیر شده است.

صدور کارت ضابطیت برای 37 هزار و 493 نفر از ضابطین دادگستری

دادستان کل کشور با اشاره به صدور کارت ضابطیت برای 37 هزار و 493 نفر از ضابطین دادگستری گفت: بازرسی از 85 زندان، بازداشتگاه، کانون اصلاح و تربیت اردوگاه‌های نگهداری محکومان موادمخدر 9 استان و صدور دستورات لازم برای رسیدگی به مشکلات زندانیان و رفع مشکلات زندان‌ها خطاب به قضات ناظر زندان و مسئولان اجرایی سازمان زندان‌ها و پیگیری لازم برای رفع نقایص آن‌ها نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

بررسی احکام جایگزین حبس مراجع قضایی کشور

منتظری با اشاره به بررسی احکام جایگزین حبس مراجع قضایی کشور در راستای وظیفه نظارتی در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تأکید کرد: به تعداد 10 استان با تعداد احکام جایگزین حبس کمتر از 15 درصد از کل احکام صادره در راستای اجرای ماده 7 دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تذکر داده شده است.

لوایح تدوین شده توسط دادستانی

وی درباره لوایح تدوین شده نیز گفت: لایحه اصلاح قانون جرایم رایانه ای، لایحه مقابله با اطلاعات، اخبار و محتوای خبری خلاف واقع در فضای مجازی تدوین شده است، همچنین در تدوین و تصویب سند جامع پیشگیری و مقابله با قمار در فضای مجازی، پیش‌نویس مربوط به کنوانسیون‌های بین‌المللی مقابله با استفاده از فناوری اطلاعات برای مقاصد مجرمانه نیز مشارکت کردیم.

پیگیری گزارش‌ها و پرونده‌های ناظر به سرقت، اغتشاشات محلی و منطقه‌ای

دادستان کل کشور با اشاره به پیگیری گزارش‌ها و پرونده‌های ناظر به سرقت، اغتشاشات محلی و منطقه‌ای گفت: تحرکات داعش در محیط امنیتی ایران و سرویس‌های اطلاعاتی علیه ایران، قاچاق سلاح و مهمات، پرونده‌های استناد هویتی، جعل مکاتبات پزشکی قانونی، اسناد بانکی و سکه‌های تقلبی و طلا، تخلفات اعضای شورا‌های اسلامی شهر و روستا و صدور بخشنامه‌های راهبردی در خصوص این موضوعات نیز پیگیری و بررسی شدند.

پیگیری وضعیت 570 فقره پرونده قضایی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی

منتظری با اشاره به انجام بیش از 111 مورد استعلام از روند پیگیری پرونده‌های قضایی و صدور دستور توقیف اموال به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، گفت: وضعیت 570 فقره پرونده قضایی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی از دادسرای عمومی و انقلاب تهران پیگیری شد و اقدامات این سازمان در خصوص وضعیت انتقال کانتینر‌های کالا‌های متروکه و وضعیت نگهداری اموال مکشوفه در انبارها، ضبط و مصادره اموال، اخذ وجه التزام، وجه الکفاله یا وثیقه یا فروش اموال در سازمان، وضعیت گمرک پیرامون رفع مشکل رسوب کالا‌های اساسی در بنادر و گمرکات و اهتمام در تخلیه کالا‌های رسوبی درگمرکات کشور و مطالبه‌گری از گمرک، سازمان اموال تملیکی و وزارت بهداشت پیگیری و بررسی شده است.

پذیرش، بررسی پیگیری مشکلات بیش از 44 هزار واحد تولیدی

وی با اشاره به اقدامات دادستانی کل کشور برای احیای واحد‌های تولیدی بیان کرد: پذیرش، بررسی پیگیری مشکلات بیش از 44 هزار و 100 شرکت، کارخانه و بنگاه‌های تولیدی و سرمایه‌گذاری از طریق مکاتبه با مراجع ذیصلاح و تلاش برای رفع موانع در احیای کارخانجات و جلوگیری از تعطیلی آن‌ها و بازدید از کارخانجات به طور شبانه‌روزی در سراسر کشور انجام شده است.

پیگیری ترخیص مواد اولیه کارخانجات برای جلوگیری از تعطیلی خطوط تولید

وی تأکید کرد: اقدامات جدی در راستای اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید نظیر پیگیری ترخیص مواد اولیه کارخانجات برای جلوگیری از تعطیلی خطوط تولید ایران خودرو، سایپا، نیروگاه‌های برق، شرکت‌های نفتی پتروشیمی و تلاش برای رفع توقیف و پلمپ مراکز اقتصادی دارای کارگر فعال، حل عمومی مشکلات شهرک‌های صنعتی، پیگیری جدی برای جلوگیری از صادرات مواد خام و واردات بی رویه کالا‌هایی که تولید داخل دارند تا حصول نتیجه نیز صورت گرفته است.

احیای 528 واحد تولیدی

منتظری خاطرنشان کرد: با دریافت گزارشات دبیرخانه ستاد‌های استانی پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه 528 واحد از ابتدای سال جاری احیا و با از تعطیلی آن جلوگیری شده است. در استان تهران با 69 واحد، اصفهان با 64 واحد و آذربایجان شرقی با 62 واحد بیشترین واحد‌های تولیدی را دارا هستند.

بازدید از مرز‌ها، زندان‌ها و اردوگاه‌های موضوع ماده 42 قانون و مراکز نگهداری معتادان متجاهر

دادستان کل کشور گفت: از مرز‌ها، زندان‌ها و اردوگاه‌های موضوع ماده 42 قانون و مراکز نگهداری معتادان متجاهر در اردوگاه‌های موضوع ماده 16 استان‌های خراسان رضوی، هرمزگان، سمنان، فارس، یزد، همدان، مرکزی، گیلان، تهران، قزوین، خراسان جنوبی، گلستان و مازندران بازدید شده است.

منتظری اظهار کرد: در طول یک سال گذشته، از 105 مرکز نگهداری معتادان اعم از مراکز دولتی و خصوصی موضوع مواد 15 و 16 قانون مبارزه با مواد مخدر و از تعداد 143 مرکز نگهداری محجورین و معلولین در 12 استان کشور بازدید و صدور دستورات و تذکرات لازم را در خصوص رفع مشکلات و نواقص آن‌ها خطاب به مسئولان استان‌ها صورت گرفته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

نه + 12 =

spot_img

Related articles

ایران و روسیه در مسیر هم‌افزایی ساختمانی: تبادل مصالح، فناوری و پیمانکاری

در دنیایی که تحریم‌ها و محدودیت‌های تجاری، عرصه را بر فعالان اقتصادی تنگ می‌کنند، جمهوری اسلامی ایران و...

محصول سلامت محور nbs مدال طلای اختراعات پزشکی اروپا را در کشور رومانی کسب کرد

در راستای استقبال کشورهای مختلف ومهم جهان از فاز یک جهانی شدن محصول بی نظیر nbs، در حال...

کشور ایران از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است

کشور عزیزمان را به صورت یک برند به بازارهای جهانی معرفی و قدم های جدید برای ورود به...

یادداشت علی پاك باخته گان زنجانی: درخواست از رئیس جمهور آینده

درخواست از رئیس جمهور آینده، توجه و جاری ساختن شبکه ی امن بلاکچین در همه ی شئونات فرهنگ،...