نگاه کیش اینوکس 2023 به آن‌ سوی مرزها (+فیلم)

Date:

Share post:

نمایشگاه کیش اینوکس همواره به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه صنعت مالی در سطح کشور شناخته می‌شود. شرکت بهاران تدبیر کیش با برگزاری دوره‌های متوالی این نمایشگاه در سطح بین‌المللی نشان داده که توانایی‌های بسیار بالایی دارد. این شرکت با برپایی این نمایشگاه توانسته است سه ضلع حاکمیت، نخبگان و فعالان اقتصادی گرد هم بیاورد تا حاکمیت با شناخت بهتر از حوزه صنعت مالی کشور بتواند به عنوان تسهیل کننده قوانین این حوزه عمل کند. از همین جهت رحیم سرهنگی مدیرعامل منطقه ازاد کیش در نشست خبری به بیان اهداف برپایی نمایشگاه کیش اینوکس ۲۰۲۳ پرداخت.

به گزارش واژه پیام به نقل از پول نیوز، رحیم سرهنگی در این نشست خبری با اشاره به اهداف کیش اینوکس ۲۰۲۳ گفت:اهداف این رویداد در واقع ارایه آخرین دستاورد‌ها و ابزار‌های نوین مالی و آخرین ظرفیت‌های سرمایه گذاری در کشور است. ما در نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری‌ای که در اقصی نقاط کشور است آنجا ارائه می‌شوند علی‌الخصوص هفت منطقه آزاد کشور در واقع منطقه آزاد تجاری اقتصادی و ویژه کشور در آنجا حضور دارند، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد آنجا حضور قوی دارند. این مناطق هر کدام بسته‌های سرمایه‌گذاری خود را با توجه به ظرفیت‌های منطقه خودشان ارائه می‌دهندو این بسته‌ها طراحی شده برای شرکت‌های سرمایه گذاری است یعنی هر کدام مجوز بی نام دارند که شرکت‌های سرمایه گذاری علاقه‌مند به سرمایه گذاری در مناطق آزاد هم بتوانند بدون درگیر شدن دیوان سالاری اداری بتوانند به راحتی سرمایه گذاری کنند.

ایشان همچنین از پر شور بودن نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: نمایشگاه امسال پرشورتر از سال گذشته برگزار شده درمورد مناطق آزاد به خاطر اینکه مناطق آزاد در طی چند ماه گذشته تجربه شرکت در نمایشگاه بین‌المللی هم داشتند و و با تجربه بسیار زیادی در این نمایشگاه شرکت می‌کنند. از اهداف دیگر این رویداد بررسی آخرین دستاورد‌های صنعت مالی کشور و ارتباط بین نهاد‌های مالی همانطور که گفتم برای ما یکی از اهداف مهمی است که دوست داریم بعد از این رویداد به آن برسیم و همچنین ایجاد هم‌افزایی بین فعالان بخش خصوصی و نهاد مالی است.

یک اتفاقی که در این نمایشگاه خواهد افتاد حضور پر رنگ سه ضلع حاکمیت، نخبگان و فعالان اقتصادی و مالی است و همچنین نخیگان و صاحب نظران علمی حوزه نهاد‌های مالی است. این اتفاق کمک خواهد کرد ارتباط بین حاکمیت و بخش خصوصی، حاکمیت و فعالان بازار مالی. کمک خواهد کرد به تسهیل امور در قانون گذاری و تبصره‌هایی که کمک می‌کند به روان سازی بازار‌های مالی.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش با اشاره به جنبه‌های بین‌المللی نمایشگاه از بخش‌های جدید نمایشگاه کیش اینوکس ۲۰۲۳ خبر داد: امسال حضور پررنگ سرمایه‌گذاران و فعالین حوزه صنعت مالی کشور‌های همسایه و کشور‌های خارجی را داریم. ما به طور خاص از ده کشور هیئت‌هایی ثبت نام کردند و جا رزرو کردند و در این نمایشگاه شرکت می‌کنند. از کشور روسیه، ارمنستان، ترکیه، آذربایجان، چین و سوییس این‌ها کشور‌هایی هستند که هیات اقتصادی و علمی اعزام کردند به این نمایشگاه. همچنین اتفاق دیگری که ما رقم زدیم این بود که با توجه به ظرفیت‌های کشور‌های حوزه بریکس ما سفرای این کشور‌ها هم دعوت کردیم که به همراه فعالیت اقتصادیشان در این نمایشگاه شرکت کنند؛ بنابراین فرصت بسیار بسیار مغتنمی برای ارتباط با این کشور‌هایی است که هم از لحاظ ارتباط مالی و اقتصادی با کشور ما خیلی دارند خوب کار می‌کنند هم اینکه عضو کنوانسیون‌هایی هستیم که کاملا با این‌ها ارتباط را تسهیل کرده.

نکته بعدی که شاید جذاب باشد این است که ما یک پاویون خاص برای شرکت‌های دانش بنیان حوزه صنعت مالی در نظر گرفتیم یعنی اینکه همان چیزی که شما به اون واقف هستید صنعت مالی و صنعت آی‌سی‌تی و آی‌تی حوزه‌ای هستن که آینده صنعت مالی را رقم می‌زنند و الحمدالله در کشور هم تکنولوژی‌های مالی بسیار خوبی یا استارتاپ‌های مالی بسیار خوبی شکل گرفته با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری. ما همه این شرکت‌هایی که در حوزه صنعت مالی کار کرده‌اند دستاورد یا محصولی برای ارایه دارند دعوت کردیم و یک پاویون خاص برای این عزیزان شکل گرفته.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

یک × سه =

spot_img

Related articles

ایران و روسیه در مسیر هم‌افزایی ساختمانی: تبادل مصالح، فناوری و پیمانکاری

در دنیایی که تحریم‌ها و محدودیت‌های تجاری، عرصه را بر فعالان اقتصادی تنگ می‌کنند، جمهوری اسلامی ایران و...

محصول سلامت محور nbs مدال طلای اختراعات پزشکی اروپا را در کشور رومانی کسب کرد

در راستای استقبال کشورهای مختلف ومهم جهان از فاز یک جهانی شدن محصول بی نظیر nbs، در حال...

کشور ایران از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است

کشور عزیزمان را به صورت یک برند به بازارهای جهانی معرفی و قدم های جدید برای ورود به...

یادداشت علی پاك باخته گان زنجانی: درخواست از رئیس جمهور آینده

درخواست از رئیس جمهور آینده، توجه و جاری ساختن شبکه ی امن بلاکچین در همه ی شئونات فرهنگ،...