منطقه آزاد کیش بهشت سرمایه‌گذاری است (+فیلم)

Date:

Share post:

مصاحبه اختصاصی علی آقامحمدی عضو تشخیص مصلحت نظام در نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت نفت

به گزارش واژه پیام به نقل از پول نیوز، آقامحمدی در ابتدای این گفتگو با اشاره به صنعت پتروشیمی گفت: در برنامه‌ای که نوشته شد پتروشیمی جزو مسائل مهم کشور قرار گرفت و مدیر وقت تلاش خوبی را انجام داد ما پایه‌های خوبی را برای پتروشیمی گذاشتیم. این پایه‌ها طبیعتاً بایستی که عمق پیدا می‌کرد، اما اینگونه نشد ما بایستی که با وضعیتی که در بالا دست پتروشیمی پیدا کرده‌ایم باید موفق شویم که در پایین دست پتروشیمی نیز موفق باشیم.

وی افزود: شرکت‌هایی که الان در نمایشگاه هستند و سالیانی است که در کنار هم هستند اراده‌شان بر این است که این عمق را به پتروشیمی بدهند با این حال پتروشیمی ایران باید بیشتر از چیزی که هست بزرگتر شود و ظرفیتی که الان دارد مناسب یک کشور نفتی نیست. همچنین ما برای غلبه بر چالش‌ها و همچنین تغییرات پارادایمی که در این حوزه در حال وقوع است نیازمند یک نقشه راه جدید برای تکنولوژی‌های آینده است که این نیازمند همکاری‌های مشترک شرکت‌های حاضر در این حوزه است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مجموعه استصنا به عنوان یک الگوی موفق گفت: به عنوان مثال مجموعه استصنا وقتی هزار شرکت در کنار هم جمع می‌شوند معنایش این است که این مجموعه موفق خواهد. شد یعنی مجموعه‌ایست که فهمیده است باید در قدم اول همکاری کند و سپس به دنبال رقابت باشد، به عبارت دیگر پایه رقابت همکاری است.

وی همچنین عنوان کرد: چرا که در ابتدا باید هزینه‌هایشان کاهش پیدا کند و نسبت به رقبای خارجی عکس العملی واحد داشته باشند و سازوکار‌های اجرایی میان خود را داشته باشند. تاکنون شرکت‌ها بیشتر به دولت وابسته بودند، اما الان شرکت‌ها به سمت استقلال رفته‌اند، اما باید ضابطه‌های تجارت را در نظر بگیرند. ما با انجمن استثنا به این توافق رسیدیم که سهمشان را از تولید کشور احصا کنند که بتوانند به سمت هدفگذاری‌های بعدی حرکت کنند.

همچنین نقشه تکنولوژی را تا یک ماه آینده مهیا کنند و با مراجع ذی‌صلاح هماهنگ باشند تا نقشه راه توسعه تدوین و اجرایی شود که اگر این اتفاق بیفتد موانع کسب و کار برداشته خواهد شد. همانطور که مقام معظم رهبری در دیدار با فعالان اقتصادی فرمودند محیط کسب و کار باید برای فعالان روان، ساده و سودافزا باشد.

علی آقامحمدی در پایان درباره مناطق آزاد مخصوصا منطقه آزاد کیش گفت: مناطق آزاد را نباید با سایر مناطق مقایسه کرد و نتیجه گرفت که دارای امتیازاتی هستند. مناطق آزاد باید به گونه‌ای باشند که توسعه در آن انجام شود و تمام تسهیلات برای این کار فراهم شود. اطمینان دارم که آقای سرهنگی می‌توانند این کار را به خوبی پیش ببرند و به جای اینکه به اسم کیش فکر کنیم باید به فعالیت‌هایی که در آن انجام می‌شود توجه داشته باشیم و شاهد توسعه این منطقه باشد تا همه بدانند کیش بهشت سرمایه‌گذاری است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

17 + پنج =

spot_img

Related articles

We show that Iran is very safe for business

Our effort is to have effective communication for the export of Nafta to Persian Gulf countries The business manager...

رمز و رازهایی برای انتخابات ریاست جمهوری

بهترین مشاوران حرفه ای برای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران به گزارش واژه پیام، به قول حضرت حافظ...

کلیات جدول زمان‌بندی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳

کلیات جدول زمان‌بندی برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از سوی وزارت کشور منتشر شد. به گزارش واژه پیام...

وداع باشکوه جمهور با «شهید جمهور»

مراسم وداع با شهدای خدمت که در سانحه دلخراش سقوط بالگرد به شهادت رسیدند، صبح امروز و در...