منطقه آزاد ماکو پلی برای شناخت بیشتر ایران (+فیلم)

Date:

Share post:

مصاحبه اختصاصی رستم آقازاده قولکی عضو هیئت مدیره منطقه آزاد ماکو در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته

به گزارش واژه پیام به نقل از پول نیوز، آقازاده قولکی با اشاره به موقعیت استراتژیک منطقه آزاد ماکو گفت: ماکو به عنوان یک سرزمین ۴ سو یک نقطه استراتژیک در شمال غرب کشور است و از یک طرف با کشور ترکیه پل ارتباطی اروپا و از یک طرف با کشور ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان همجوار می‌باشد. منطقه آزاد ماکو یک منطقه متنوع دارای پتانسیل‌های خوب گردشگری، آثار دیدنی، تالاب‌های دیدنی و سرزمینی است که شما می‌توانید طبیعت بکری را در آن مشاهده کنید.

وی افزود: علاوه بر آن منطقه آزاد ماکو دارای ظرفیت سرمایه‌گذاری، زمینه کشاورزی، زمینه لجستیک و تجارت است و در زمینه معدن نیز می‌تواند یک موقعیت استثنایی داشته باشد. منطقه آزاد ماکو با وسعت ۳۸۷ هزار هکتار بزرگترین منطقه آزاد ایران به شمار می‌آید و با تنوع خاصی از منابع طبیعی که در آن است می‌تواند برای خیلی از گردشگران و دوستداران طبیعت مقصد مناسبی باشد.

عضو هیئت مدیره منطقه آزاد ماکو همچنین توصیه‌ای به دوستداران طبیعت مخصوصا طبیعت ایران داشت و در این خصوص عنوان کرد: ما امیدوار هستیم هم‌وطنانمان که دوستدار طبیعت ایران هستند و می‌خواهند ایران را بیش از پیش بشناسند ماکو را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند، چرا که این مقصد برای آن‌ها خوشایند خواهد بود و امیدوار هستم که لحظات خوشی را در ماکو سپری کنند تا دوباره سرزمین ماکو را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند.

گفتنی است هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران در فضایی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع و در ۲۰ سالن از ۲۳ الی ۲۶ بهمن با حضور 12 کشور خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیست − هشت =

spot_img

Related articles

زنجیر قوانین خلق الساعه بر پای جهش تولید

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو در دیدار با تولیدکنندگان از قوانین خلق الساعه در بحران سازی مسیر تولید بشدت...

نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران برگزار می‌شود

ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (iran expo 2024) برگزار خواهد شد. به گزارش واژه پیام به نقل از...

تسلیت مدیر حوزه‌های علمیه کشور خطاب به منتخب مردم تهران

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در پیامی درگذشت ام الزوجه منوچهر متکی را تسلیت گفت. به گزارش واژه پیام به نقل...

عرض اندام بانک صادرات ایران مقابل وزیر اقتصاد

مدیرعامل بانک صادرات ایران دستاورد‌های سال گذشته و اهداف سال جاری را در همایش سالانه ارزیابی عملکرد در...