منطقه آزاد ماکو سرزمین چهار فصل گردشگری (+فیلم)

Date:

Share post:

مصاحبه اختصاصی مهدی عبدالله زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ماکو در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته

به گزارش واژه پیام به نقل از پول نیوز، عبدالله زاده با تشریح فرصت‌های گردشگری منطقه آزاد ماکو گفت: امسال در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران در سالن ۳۱ میزبان شرکت‌ها، مسئولین و مردم عزیز هستیم تا بتوانیم بخشی از زیبایی‌ها و فرصت‌های گردشگری منطقه آزاد ماکو را تشریح کنیم. منطقه آزاد ماکو بزرگترین منطقه آزاد کشور است و در شمال غربی ترین نقطه ایران در مرز مشترک ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد. منطقه آزاد ماکو به لحاظ پتانسیل‌های گردشگری چه در حوزه گردشگری طبیعی و چه در حوزه گردشگری فرهنگی پتانسیل‌های خوبی دارد.

وی افزود: مهمترین پتانسیل منطقه آزاد ماکو در حوزه گردشگری تاریخی و فرهنگی کاخ موزه باغچه جوق؛ یکی از آثار به جا مانده از دوره قاجار می‌باشد. باغچه جوق مجموعه‌ای نفیس از یک باغ ۱۱ هکتاری است و در کنار آن مجموعه قلعه تاریخی ماکو قرار دارد. در کنار این مجموعه‌ها کلیسای زور زور به همراه دو کلیسای دیگر در محدوده آذربایجان هست که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ماکو در بخش دیگری از سخنان خود درباره جاذبه‌های طبیعی سرزمین چهار فصل ماکو گفت: منطقه آزاد ماکو همچنین دارای پتانسیل‌های گردشگری طبیعی می‌باشد و این منطقه موقعیت مناسبی برای ورزش‌های هیجان‌انگیز مانند کوهنوردی و صخره نوردی دارد. پرواز با پاراگلایدر نیز هم اکنون در سایت گردشگری قره خاچ برای علاقه‌مندان به این ورزش فعال است. همچنین منطقه آزاد ماکو دارای مجموعه آب درمانی هست که به صورت یک مجتمع آب درمانی در حال فعالیت می‌باشد و گردشگران می‌توانند برای فعالیت‌های درمانی خود به این مجموعه مراجعه کنند.

وی همچنین درباره مشارکت بخش خصوصی در فرصت‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد ماکو گفت: هم اکنون در محدوده منطقه آزاد ماکو ۱۰ پروژه گردشگری توسط بخش خصوصی در حال انجام است که مهم‌ترین آنها اوایل سال آینده افتتاح خواهد شد مجموعه هتل‌های ۴ ستاره و ۵ ستاره می‌باشد تا بتوانیم با کیفیت بالاتری میزبان گردشگران عزیز باشیم. همچنین مجموعه پیست اسکی و پروژه تله کابین منطقه آزاد ماکو که توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی در حال انجام است در سال‌های آتی به بهره‌برداری خواهد رسید. در تلاش هستیم با به ثمر رساندن این پروژه‌ها گردشگری منطقه آزاد ماکو را از حالت فصلی خارج کنیم و به صورت چهار فصل بتوانیم میزبان گردشگران عزیز باشیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

3 × 1 =

spot_img

Related articles

اجرای طرح ساتک کد در تامین کالا

نقش سامانه محله ۳۶۰ با اجرای طرح ساتک کد در تامین كالا،باهمکاری اتاق اصناف سبب كاهش قیمت کالاها...

انتصابات در روزهای پایانی دولت

پایان زودهنگام و پیش بینی نشده دوران دولت سیزدهم و برگزاری زودهنگام انتخابات و آغاز فعالیت دولت چهاردهم...

زامیک هدیه ای برای علاقه مندان حوزه پوشاک

علاقه زیاد باعث شد طرح هایی را برای آدم های خاص انجام بدم که حمایت خانواده به خصوص...

نگاهی به بیوگرافی کیوان ظهرابی

کیوان ظهرابی از جمله نویسندگان, بازیگران و کارگردان های خوب کشور است که به آثار وی پرداخته شده...