مذاکرات بر سر سرنوشت گروه واگنر در مسکو

Date:

Share post:

سازمان جاسوسی انگلیس با توجه به سیر تحولات مرتبط با گروه واگنر به این نتیجه رسیده است که مذاکرات بر سر سرنوشت این گروه در مسکو در جریان است.
مذاکرات بر سر سرنوشت گروه واگنر در مسکو
پس از شورش گروه واگنر به رهبری یوگنی پریگوژین در ۲۳ تا ۲۴ ژوئن (۲ تا ۳ تیر)، دستگاه امنیتی روسیه وارد یک دوره سردرگمی و مذاکرات شد اما در روزهای اخیر، ترتیبات موقت برای آینده این گروه شروع به شکل‌گیری کرده است.

در ۱۲ جولای (۲۱ تیر)، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که گروه واگنر ۲ هزار قطعه تجهیزات نظامی از جمله تانک را تحویل داده است و از ۱۵ جولای (۲۴ تیر) حداقل گروه کوچکی از جنگجویان واگنر به اردوگاهی در بلاروس رسیدند.
همزمان با این اتفاقات، برخی از گروه‌های رسانه‌های اجتماعی مرتبط با واگنر فعالیت خود را با تمرکز بر برجسته کردن فعالیت‌های این گروه در آفریقا از سر گرفته‌اند.
همچنین بنا بر گزارش‌ها ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پس‌از شورش گروه واگنر اعلام کرد قصد دارد «آندری تروشوف» سرهنگ بازنشسته و یکی از مؤسسان این گروه با نام مستعار «سدوی» که به‌معنی «مو خاکستری» است را به‌سمت فرمانده جدید واگنر منصوب کند.
سازمان جاسوسی انگلیس با توجه به سیر تحولات مرتبط با گروه واگنر نتیجه گرفته است که «بر اساس اعلامیه‌های اخیر مقامات مسکو، روسیه احتمالاً آماده پذیرش آرزوهای واگنر برای حفظ حضور گسترده خود در قاره آفریقا است».

پیشتر سازمان جاسوسی انگلیس مدعی شده بود که ژنرال ایوان پوپوف به دلیل انتقاد از مافوقش و نیز از فرماندهی جنگ در اوکراین از سمتش به عنوان فرمانده یگان ۵۸ ارتش برکنار شد و این موضوع را نشان‌دهنده نارضایتی جدی بسیاری از افسران روسی نسبت به فرماندهی ارشد نظامی این کشور دانسته بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

چهارده − یازده =

spot_img

Related articles

ایران و روسیه در مسیر هم‌افزایی ساختمانی: تبادل مصالح، فناوری و پیمانکاری

در دنیایی که تحریم‌ها و محدودیت‌های تجاری، عرصه را بر فعالان اقتصادی تنگ می‌کنند، جمهوری اسلامی ایران و...

محصول سلامت محور nbs مدال طلای اختراعات پزشکی اروپا را در کشور رومانی کسب کرد

در راستای استقبال کشورهای مختلف ومهم جهان از فاز یک جهانی شدن محصول بی نظیر nbs، در حال...

کشور ایران از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است

کشور عزیزمان را به صورت یک برند به بازارهای جهانی معرفی و قدم های جدید برای ورود به...

یادداشت علی پاك باخته گان زنجانی: درخواست از رئیس جمهور آینده

درخواست از رئیس جمهور آینده، توجه و جاری ساختن شبکه ی امن بلاکچین در همه ی شئونات فرهنگ،...