مذاکرات بر سر سرنوشت گروه واگنر در مسکو

Date:

Share post:

سازمان جاسوسی انگلیس با توجه به سیر تحولات مرتبط با گروه واگنر به این نتیجه رسیده است که مذاکرات بر سر سرنوشت این گروه در مسکو در جریان است.
مذاکرات بر سر سرنوشت گروه واگنر در مسکو
پس از شورش گروه واگنر به رهبری یوگنی پریگوژین در ۲۳ تا ۲۴ ژوئن (۲ تا ۳ تیر)، دستگاه امنیتی روسیه وارد یک دوره سردرگمی و مذاکرات شد اما در روزهای اخیر، ترتیبات موقت برای آینده این گروه شروع به شکل‌گیری کرده است.

در ۱۲ جولای (۲۱ تیر)، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که گروه واگنر ۲ هزار قطعه تجهیزات نظامی از جمله تانک را تحویل داده است و از ۱۵ جولای (۲۴ تیر) حداقل گروه کوچکی از جنگجویان واگنر به اردوگاهی در بلاروس رسیدند.
همزمان با این اتفاقات، برخی از گروه‌های رسانه‌های اجتماعی مرتبط با واگنر فعالیت خود را با تمرکز بر برجسته کردن فعالیت‌های این گروه در آفریقا از سر گرفته‌اند.
همچنین بنا بر گزارش‌ها ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پس‌از شورش گروه واگنر اعلام کرد قصد دارد «آندری تروشوف» سرهنگ بازنشسته و یکی از مؤسسان این گروه با نام مستعار «سدوی» که به‌معنی «مو خاکستری» است را به‌سمت فرمانده جدید واگنر منصوب کند.
سازمان جاسوسی انگلیس با توجه به سیر تحولات مرتبط با گروه واگنر نتیجه گرفته است که «بر اساس اعلامیه‌های اخیر مقامات مسکو، روسیه احتمالاً آماده پذیرش آرزوهای واگنر برای حفظ حضور گسترده خود در قاره آفریقا است».

پیشتر سازمان جاسوسی انگلیس مدعی شده بود که ژنرال ایوان پوپوف به دلیل انتقاد از مافوقش و نیز از فرماندهی جنگ در اوکراین از سمتش به عنوان فرمانده یگان ۵۸ ارتش برکنار شد و این موضوع را نشان‌دهنده نارضایتی جدی بسیاری از افسران روسی نسبت به فرماندهی ارشد نظامی این کشور دانسته بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

سه + 15 =

spot_img

Related articles

توانمندی منطقه آزاد ارس در مقابله با بیکاری

اشتغالزایی برای ۱۵۰ کارجو در رویداد مردمی اشتغال، بیانگر توانمندی منطقه آزاد ارس در مقابله با بیکاری است. به...

تعاونی‌ها زیر چتر حمایت بانک توسعه تعاون

حمایت بانک توسعه تعاون از تولید و اشتغالزایی منجر به بهره برداری از ۱۸۳ طرح تعاونی و تولیدی...

تحصیل کردگان بومی خواستار اشتغال در پالایشگاه نفت بندرعباس

نماینده بندرلنگه در مجلس از نحوه بکارگیری نیروی انسانی در پالایشگاه نفت بندرعباس انتقاد کرد و گفت: تحصیل...

بیمه نامه زندگی و مستمری جامع آرامش پارسیان

بیمه زندگی و مستمری جامع آرامش پارسیان، ضمن ارایه مجموعه کاملی از پوشش های بیمه ای مختلف، اندوخته...