مدیریت درمان با بیمه‌نامه درمان تکمیلی گروهی بیمه تجارت نو

Date:

Share post:

از آنجا که بیمه‌های پایه توان درمان به موقع بیمه شدگان را ندارند، بیمه‌نامه درمان تکمیلی گروهی بیمه تجارت نو این کمکاری را مدیریت کرده است.

به گزارش واژه پیام به نقل از پول نیوز، یکی از جدی‌ترین چالش‌هایی که تمامی آحاد جامعه از هر قشری را هدف گرفته، بروز بیماری به ویژه از نوع اساسی است که هزینه‌های بسیاری به خانواده‌ها تحمیل می‌کند. هزینه‌های پزشکی به اندازه‌ای سرسام آور شده که حتی با بروز یک مورد، زندگی و معیشت یک خانواده دچار تحول و بحران می‌شود.

ضرورت درمان سریع بیماری

از آنجا که درمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت، بیمه درمان از اهمیت بالایی برخوردار است. شاید بتوان مواردی همچون خورد و خوارک، پوشاک، مسافرت، تفریح، خرید وسایل خانه و… را نادیده گرفت و در تهیه آن‌ها کم کاری کرد، اما مسایل درمانی را نمی‌توان نادیده گرفت. اگر بیماری به موقع درمان نشود، به مرز بحران می‌رسد و نه تنها هزینه‌های بیشتری به خانواده تحمیل می‌کند، بلکه علاوه بر مال، جان انسان‌ها را نیز تهدید می‌کند. به همین دلیل باید به هر روش ممکن، بیماری را درمان کرد.

کم کاری بیمه‌های پایه

بدلیل اهمیتی که درمان دارد، تمامی بیمه‌ها درمان را دستور کار خود قرار داده اند. اما مشکل اینجاست که بدلیل تعداد زیاد بیماران طرف قرارداد بیمه و کمبود مراکز درمانی، بیماران نمی‌توانند از شرکت‌های بیمه همچون سازمان تامین اجتماعی خدمات درمانی لازم را بگیرند. بار‌ها شاهد بوده ایم که افرادی در نوبت انتظار درمان جان خود را از دست داده یا بر شدت بیماری آن‌ها افزوده شده است. به همین دلیل شاهد هستیم که بیمه تکمیلی به عنوان گزینه‌های جایگزین برای شرایط ویژه، با استقبال جدی تمامی آحاد جامعه حتی آن‌هایی رو به رو شده که تحت پوشش بیمه‌ها قرار دارند.

نقش آفرینی بیمه‌ها

هزینه‌های سنگین بیماری‌ها و ناتوانی صندوق‌ها و بیمه‌های پایه در تامین درمان مناسب، رسالت درمان بر دوش دیگر شرکت‌های بیمه گذاشته است. یکی از این شرکت ها، بیمه تجارت نو است که با ارائه بهترین پوشش‌های درمانی به بیمه شدگان خود، به عنوان تکیه گاهی مطمئن، حس آرامش برای شرایط بیماری را برای آن دسته از اقشار جامعه ایجاد می‌کند که با آینده نگری، نسبت به بستن بیمه تکمیلی اقدام کرده اند.

بیمه‌نامه درمان تکمیلی گروهی

از آنجا که شاغلان بسیاری از شرکت‌ها و کارخانه ها، به امید داشتن بیمه تامین اجتماعی، نسبت به اتفاقات آینده خود و اعضای خانواده در حوزه سلامت خیال راحتی دارند، با بروز کوچکترین مشکل، متوجه ناکارآمدی و ضعف درمانی بیمه‌ها همچون تامین اجتماعی می‌شوند. این بحران‌ها باعث می‌شود اقشار گوناگون جامعه به دیگر بیمه‌ها روی بیاورند. شرکت بیمه‌ای که سابقه درخشانی در تامین هزینه درمانی دارد، بیمه تجارت نو است. این شرکت در بیمه‌نامه درمان تکمیلی، پوشش بیمه درمانی، مازاد بر تعهدات بیمه‌گران پایه و به صورت گروهی به گروه‌های بیش از ۵۰ نفر را ارائه می‌کند. در این بیمه نامه، بیمه‌گر تعهد می‌کند تمامی هزینه‌های درمانی و بیمارستانی و پاراکلینیکی را بر اساس شرایط قرارداد و توافقات کتبی صورت گرفته پرداخت کند.

لیست تعهدات درمانی

بیمه درمان تکمیلی گروهی لیست طولانی دارد، اما برخی از پوشش‌های بیمه شامل هزینه‌های بستری و جراحی در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و نیز آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ­شکن، دیسک ستون فقرات، اعمال جراحی تخصصی شامل قلب، پیوند (کلیه، ریه، کبد و مغز استخوان)، مغز و اعصاب مرکزی به استثنای دیسک ستوان فقرات، زایمان اعم از طبیعی و سزارین، جبران هزینه‌های درمان نازایی و ناباروری، هزینه‌های رفع عیوب انکساری چشم (۳دیوپتر و بالاتر)

هزینه‌های پاراکلینیکی

بخش دیگری از هزینه‌های درمانی به پاراکلینیکی اختصاص دارد که اعداد سنگینی است. این هزینه‌ها شامل سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، آندوسکوپی، ام ار‌ای و اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانسیتومتری، تست ورزش، نوار (عضله، عصب، مغز، مثانه)، شنوایی­سنجی، بینایی­سنجی، هولتر مانیتورینگ قلب، آنژیوگرافی چشم، جراحی‌های سرپایی نظیر شکستگی‌ها، گچ­گیری، ختنه، بخیه، کریوتراپی، اکسیزیون لیپوم، تخلیه کیست و لیزر درمانی و جبران هزینه‌های دندان­پزشکی، ویزیت، دارو، عینک، سمعک، خدمات آزمایشگاه (به استثنای چکاپ)، اوروتز می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

چهارده + 9 =

spot_img

Related articles

حمایت و دعوت از دکتر اسدالله بادامچیان جهت حضور در انتخابات ریاست جمهوری توسط دکتر حسین روازاده

گفتگوی با حکیم دکتر حسین روازاده، دبیرکل جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران و به نمایندگی از جبهه یاس...

لقد أظهرنا أن إيران آمنة جدًا للأعمال التجارية

جهودنا هي أن يكون لدينا اتصالات فعالة لتصدير نافتا إلى دول الخليج العربي وقال مدير أعمال منطقة الخليج العربي...

We show that Iran is very safe for business

Our effort is to have effective communication for the export of Nafta to Persian Gulf countries The business manager...

رمز و رازهایی برای انتخابات ریاست جمهوری

بهترین مشاوران حرفه ای برای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران به گزارش واژه پیام، به قول حضرت حافظ...