شورای وحدت فصل پایانی بر شیوه رفع کسری بودجه خواهد بود (+فیلم)

Date:

Share post:

مصاحبه اختصاصی فیصل مرداسی عضو شورای وحدت در حاشیه نشست خبری شورای وحدت

به گزارش واژه پیام به نقل از پول نیوز، متاسفانه امنیت سرمایه گذاری با موانع و مقررات و قیمت گذاری دستوری مخدوش شده است و به سمتی رفته‌ایم که کارآفرین ما جرات نمیکند وارد عرصه تولید شود. آن فردی که هم که در حال تولید است جرات نمیکند فعالیت خود را توسعه دهد. موضوعی که به نظر من مجلس آینده باید به آن توجه کند ایجاد آرامش، ثبات و امنیت در حوزه تولید است کاری بکند یک تولید کننده بتواند به راحتی آینده خود را پیش بینی کند. سرمایه گذاری باید بتواند از ثبات انگیزه بگیرد و شروع به تولید کند.

نکته بعد این است که یک زمانی می‌گفتیم که تسهیلات و نقدینگی نباید به سمت بخش غیر مولد برود و باید به سمت بخش مولد کشور حرکت کند. اما الان شاهد کنترل نقدینگی هستیم که تمام سیستم بانکی در مقابل تولیدکنندگان کاملا قفل است و واحدهای تولیدی برای تامین سرمایه در گردش خود که خونی است در نظام تولید کشور با مشکلات جدی مواجه هستند و مجلس باید مشکلات اینچنینی را با قدرت نظارتی که دارد رفع کند.

نکته آخر که شعار اساسی شورای وحدت نیز هست این نکته است که ما باید فصل پایانی برای شیوه رفع کسری بودجه باشیم. تا به الان چند دهه است که دولت کسری بودجه دارد و دولت از راهی برای رفع کسری بودجه عمل میکند که حاصلش ایجاد تورم است. ما باید این راه باطل را ببندیم زیرا راه مشخصی برای این امر وجود دارد یکی اینکه دولت به اندازه درآمد خود بودجه را تنظیم کند. راه دیگر این است که دولت درآمدهای خود را از راه‌های منطقی مشخص کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

16 − ده =

spot_img

Related articles

زنجیر قوانین خلق الساعه بر پای جهش تولید

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو در دیدار با تولیدکنندگان از قوانین خلق الساعه در بحران سازی مسیر تولید بشدت...

نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران برگزار می‌شود

ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (iran expo 2024) برگزار خواهد شد. به گزارش واژه پیام به نقل از...

تسلیت مدیر حوزه‌های علمیه کشور خطاب به منتخب مردم تهران

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در پیامی درگذشت ام الزوجه منوچهر متکی را تسلیت گفت. به گزارش واژه پیام به نقل...

عرض اندام بانک صادرات ایران مقابل وزیر اقتصاد

مدیرعامل بانک صادرات ایران دستاورد‌های سال گذشته و اهداف سال جاری را در همایش سالانه ارزیابی عملکرد در...