سرمایه ۶ شرکت اتکایی صنعت بیمه به ۳۶۵۹ میلیارد تومان رسید

Date:

Share post:

براساس این گزارش، شرکت اتکایی ایران معین با سرمایه 809 میلیارد تومانی در رتبه اول و دارای بالاترین سرمایه در بین 6 شرکت بیمه اتکایی بوده است.

شرکت های بیمه اتکایی ایرانیان وامین که از شرکت های باسابقه در زمینه اتکایی هستند نیز با سرمایه 800 میلیارد تومانی در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

ناگفته نماند که 95 درصد سهام شرکت بیمه اتکایی ایران معین متعلق به تنها شرکت بیمه دولتی یعنی شرکت بیمه ایران است که از اوایل سال گذشته تغییر کاربری داده و به شرکت اتکایی تبدیل شده است.

شرکت های اتکایی تهران رواک و آوای پارس نیز از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده اند.

در تیرماه سال گذشته با کاهش سهم دولت از بازار، 91 درصد سهم اتکایی در بخش بیمه های غیر زندگی و ٨٣ درصد در بخش بیمه های زندگی به صنعت بیمه منتقل شد.

این امر قابلیت جدیدی را برای شرکت های اتکایی ایجاد کرد و کاهش سهم اتکایی اجباری بیمه مرکزی فرصت های مطلوبی برای کسب و کار در این بخش از صنعت بیمه را فراهم کرده است.

حال باید دید که شرکت های بیمه اتکایی جدید در کنار دو شرکت اتکایی با سابقه اما با مدیران عامل تازه نفس چه برنامه هایی برای کسب بازار بیشتر تدارک دیده اند؟

و اینکه این میزان سرمایه با توجه به شرایط انباشته شدن ریسک در داخل کشور برای پوشش تمامی ریسک های کشور کافی است؟

ناگفته نماند که بیمه مرکزی از سال 89 برای بسیاری از شرکت‌های بیمه مستقیم که براساس ضوابط اجرایی آیین نامه 40.5 می‌توانستند مجوز اتکایی از بیمه مرکزی بگیرند، مجوز صادر کرده و در حال حاضر هم تعدادی از شرکت های مستقیم بیمه‌ای دارای مجوز قبولی اتکایی در کنار شرکت های اتکایی در این زمینه فعالیت می کنند.

براساس سالنامه آماری سال 1400 بیمه مرکزی، شرکت های بیمه مشمول برای قبولی اتکایی برای سال 1401، شرکت های بیمه ایران، پاسارگاد، البرز، ملت، کوثر و کارآفرین بودند.

شرکت بیمه ایران با ظرفیت مجاز قبولی اتکایی 2556 میلیارد تومان در رتبه اول، شرکت بیمه پاسارگاد با ظرفیت مجاز قبولی اتکایی 690 میلیارد تومانی رتبه دوم و شرکت بیمه البرز با ظرفیت مجاز قبولی اتکایی 469 میلیارد تومان در رتبه سوم را در سال 1400 به خود اختصاص دادند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

3 × سه =

spot_img

Related articles

اجرای طرح ساتک کد در تامین کالا

نقش سامانه محله ۳۶۰ با اجرای طرح ساتک کد در تامین كالا،باهمکاری اتاق اصناف سبب كاهش قیمت کالاها...

انتصابات در روزهای پایانی دولت

پایان زودهنگام و پیش بینی نشده دوران دولت سیزدهم و برگزاری زودهنگام انتخابات و آغاز فعالیت دولت چهاردهم...

زامیک هدیه ای برای علاقه مندان حوزه پوشاک

علاقه زیاد باعث شد طرح هایی را برای آدم های خاص انجام بدم که حمایت خانواده به خصوص...

نگاهی به بیوگرافی کیوان ظهرابی

کیوان ظهرابی از جمله نویسندگان, بازیگران و کارگردان های خوب کشور است که به آثار وی پرداخته شده...