رفع مشکلات دانش‌بنیان‌ها؛ باعث رونق اقتصادی می‌شود(+فیلم)

Date:

Share post:

عضو شورای وحدت گفت: در حال حاضر یکی از مشکلات صنعت، موضوع دانش‌بنیان است که ما حدود 9 هزار 200 واحد دانش‌بنیان در کل کشور داریم که 4 هزار و 700 تا از این تعداد در تهران مستقر هستند.

به گزارش واژه پیام به نقل از پول نیوز، زهرا عباس‌زاده تالار پشتی ادامه داد: متاسفانه جوانان ما وقتی می‌خواهند موضوع دانش‌بنیان را در واحدهای صنعتی پیاده کنند با ریسک زیادی مواجه هستند و یکی از آن‌ها نبود اعتماد در بین سرمایه‌گذاران است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر 12 پارک علمی‌ و فناوری در تهران داریم که این عدد در سطح کشور به 48 می‌رسد. ما توانستیم شرکت‌های دانش‌بنیان را در این مناطق پایش کنیم و به یکسری از مشکلات و معضلات آن‌ها پی بردیم و تا توانستیم مشکلات آن‌ها را برطرف کردیم و از دید من راه حلی که می‌توانیم برای آن‌ها داشته باشیم، تامین مالی از طریق بازارهای مالی است نه از بازارهای پولی.

عباس‌زاده با بیان اینکه ما باید یک کارگروه تخصصی برای حمایت از نخبگان این بخش تشکیل دهیم گفت: متاسفانه آثار منفی که در این بخش شاهد آن هستیم موضوع مهاجرت نخبگان است که اگر مشکلات موجود در این زمینه برطرف شود؛ شاهد رونق اقتصادی و تولید و اشتغال در کشور خواهیم بود

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

شانزده − 14 =

spot_img

Related articles

زنجیر قوانین خلق الساعه بر پای جهش تولید

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو در دیدار با تولیدکنندگان از قوانین خلق الساعه در بحران سازی مسیر تولید بشدت...

نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران برگزار می‌شود

ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (iran expo 2024) برگزار خواهد شد. به گزارش واژه پیام به نقل از...

تسلیت مدیر حوزه‌های علمیه کشور خطاب به منتخب مردم تهران

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در پیامی درگذشت ام الزوجه منوچهر متکی را تسلیت گفت. به گزارش واژه پیام به نقل...

عرض اندام بانک صادرات ایران مقابل وزیر اقتصاد

مدیرعامل بانک صادرات ایران دستاورد‌های سال گذشته و اهداف سال جاری را در همایش سالانه ارزیابی عملکرد در...