رتبه سرعت اینترنت ما کشور آخر نیست

Date:

Share post:

زارع‌پور باز هم برای توجیه وضعیت ارتباطی کشور به آمارهای اسپید تست استناد کرد.
وزیر ارتباطات برای سومین بار طی چند ماه گذشته به مجلس رفت و بالاخره یکی از نمایندگان مجلس درباره کیفیت سرعت اینترنت در کنار کندی توسعه اینترنت روستایی از وی سؤال کرد؛ اگرچه بازهم از فیلترینگ و اختلالات سخنی به میان نیامد.
«عیسی زارع‌پور» با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به انتقادات «محمدرضا پورابراهیمی» نماینده مجلس کرمان اعلام کرد اینکه می‌گویید سرعت اینترنت در کشور ما آخر است، درست نیست:

«مرجعی به نام اسپیدتست وجود دارد که برای آمریکایی‌هاست و نه من، بر اساس دیتای موجود در این پایگاه، سرعت اینترنت سیار در ابتدای دولت سیزدهم 18 مگابیت بر ثانیه بوده و الان به 35مگابیت رسیده است. ما کشور 65 از بین 190 کشور هستیم.»

او از نماینده مجلس خواست تا مرجع خود برای ادعای رتبه آخر سرعت اینترنت کشور در بین کشورهای دنیا اعلام کند.

احتمالاً مرجع نماینده مجلس، گزارش اخیر انجمن تجارت الکترونیک تهران است که بر اساس معیارهای مختلف و بررسی‌های گوناگون، اعلام کرده سرعت اینترنت ایران از میانمار هم پایین‌تر است.

در گزارش این انجمن به اینکه چرا سرعت اینترنت در پایگاه اسپیدتست نیز بیشتر نشان داده می‌شود چنین پاسخی داده شده بود: «این پایگاه به صورت پیش‌فرض کاربر را به نزدیک‌ترین سرور در کشور متصل می‌کند و سرعت ارتباطات داخلی را اندازه‌گیری می‌کند. درواقع اسپیدتست کیفیت سرعت اینترنت را نمی‌سنجد.»
وزیر ارتباطات در بخش دیگری از سخنان خود با ادعای اینکه «از کف اقیانوس تا اوج آسمان»، حوزه مأموریت وزارتخانه او است اظهار داشت:

«برای اولین بار جزایر سه گانه خلیج فارس را با فیبر نوری به سرزمین مادری متصل کردیم. سرعت دسترسی به شبکه در این سه جزیره افزایش یافته است و ارتباطاتشان پایدار شده است. 600 سایت نسل پنجم در این مدت راه اندازی شده است. رکورد 6.5 ترابیت بر ثانیه برای تولید ترافیک داخلی را زدیم. پینگ بازی‌ها را کاهش دادیم و 10 میلیون نفر از سرویس گیم رادار استفاده می‌کنند.»

زارع‌پور همچنین مدعی شد در حال حاضر پیام‌رسان‌های بومی 40 میلیون کاربر یکتای ماهانه دارند، پیشرفت شبکه ملی اطلاعات از 32 درصد در ابتدای دولت به 62 درصد رسیده است و سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص ملی از 6.4 درصد در ابتدای دولت به 7.5 درصد رسیده است.

نماینده مجلس در پاسخ به دفاع وزیر به صورت مشروط قانع شد و گفت: «اگر شاخص‌ها را تعهد کنند؛ تا سه ماه پای وزیر صبر می کنیم، در صورت عدم تحقق موضوع را به رأی خواهم گذاشت.»

در صورت به رأی گذاشته شدن اظهارات وزیر ارتباطات، اگر اکثریت نمایندگان از اظهارات زارع‌پور قانع نشوند او بار دیگر از مجلس کارت زرد خواهد گرفت.

گفتنی است اوایل خرداد ماه سؤال «محمدرضا پورابراهیمی» از وزیر ارتباطات وصول شد. این سؤال درباره علت ضعف عملکرد در توسعه بستر‌ها و شبکه‌های مخابراتی و نظارت بر عملکرد اپراتورها بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

15 + سیزده =

spot_img

Related articles

محصول سلامت محور nbs مدال طلای اختراعات پزشکی اروپا را در کشور رومانی کسب کرد

در راستای استقبال کشورهای مختلف ومهم جهان از فاز یک جهانی شدن محصول بی نظیر nbs، در حال...

کشور ایران از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است

کشور عزیزمان را به صورت یک برند به بازارهای جهانی معرفی و قدم های جدید برای ورود به...

یادداشت علی پاك باخته گان زنجانی: درخواست از رئیس جمهور آینده

درخواست از رئیس جمهور آینده، توجه و جاری ساختن شبکه ی امن بلاکچین در همه ی شئونات فرهنگ،...

لابی سنگین خصولتی ها برای حضور در مناقصه دولتی

با وجود گزارش های متعدد رسانه ها و انتظارات مردم در مورد ضرورت الکترونیکی شدن برگزاری مزایده های...