خانه جشنواره‌های موسیقی ساخته می‌شود

Date:

Share post:

محمدمهدی اسماعیلی در نشست شورای هنر با محوریت تدوین سند ملی موسیقی برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: این سند باید مطابق با جهت‌گیری نظام اسلامی تدوین شود و انتظار می‌رود که ریل‌گذاری این مسیر در حوزه تفکر و تمدن انقلابی اسلامی صورت گیرد و همه جوانب موسیقی اصیل و نواحی ایران‌زمین نیز در آن لحاظ شود.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی دارای ماهیتی بر اساس فرهنگ و هنر است و باید بازتاب و انعکاس آن در حوزه فرهنگ و هنر بیشتر باشد. بر همین اساس نیاز است که متناسب با میراث گرانقدر فرهنگی انقلاب زیرساخت‌ها فراهم شود. به این معنا که زیرساخت هایی متناسب با هویت انقلاب اسلامی در حوزه هنر پدید بیاوریم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: البته در دو سال اخیر پروژه‌های متعددی تکمیل شده که سال‌ها نیمه‌تمام مانده بود. با تکمیل این پروژه‌های فرهنگی اکنون مجموعه‌های عظیمی به زیرساخت‌های هنری و فرهنگی کشور اضافه شد که برای نمونه می‌توان به تکمیل سالن‌های پیشرفته در شهرهای ارومیه، ساری، کرمان، اراک و یزد اشاره کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برنامه‌ریزی برای ساخت خانه جشنواره‌های موسیقی در تهران خبر داد و گفت: وزارت فرهنگ درصدد است در آینده ای نزدیک عملیات اجرایی این پروژه فرهنگی و هنری که مجموعه‌ای معظم با توجه به هنر و معماری انقلاب اسلامی خواهد بود را آغاز کند.

اسماعیلی به ضرورت تاسیس و راه‌اندازی خانه حراج تهران برای عرضه آثار هنرهای تجسمی اشاره کرد و افزود: حتما وجود چنین مرکزی برای عرضه آثار هنری به ویژه هنرهای ایرانی-اسلامی یک ضرورت محسوب می‌شود.
وی نهادهای مرتبط به این کار را به پژوهش درباره اقتضائات این طرح مکلف کرد و گفت: ما معتقد به عرضه هنرهای تجسمی و توجه به هنرمندان این عرصه هستیم و برای تحقق چنین هدفی در کشور، خلاء وجود چنین مرکزی احساس می‌‌شود.

گفتنی است، در این نشست درباره تصویب سند ملی موسیقی کشور و مسائل و اصول مربوط به آن بحث و تبادل نظر شد. طبق گزارش‌های ارائه شده در این نشست، پیش‌نویسی از سند موسیقی به طور خلاصه تهیه شده و قرار است به طور جامع در جلسات بعد بندهای این سند مورد بررسی شورای هنر قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

پنج × یک =

spot_img

Related articles

ایران و روسیه در مسیر هم‌افزایی ساختمانی: تبادل مصالح، فناوری و پیمانکاری

در دنیایی که تحریم‌ها و محدودیت‌های تجاری، عرصه را بر فعالان اقتصادی تنگ می‌کنند، جمهوری اسلامی ایران و...

محصول سلامت محور nbs مدال طلای اختراعات پزشکی اروپا را در کشور رومانی کسب کرد

در راستای استقبال کشورهای مختلف ومهم جهان از فاز یک جهانی شدن محصول بی نظیر nbs، در حال...

کشور ایران از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است

کشور عزیزمان را به صورت یک برند به بازارهای جهانی معرفی و قدم های جدید برای ورود به...

یادداشت علی پاك باخته گان زنجانی: درخواست از رئیس جمهور آینده

درخواست از رئیس جمهور آینده، توجه و جاری ساختن شبکه ی امن بلاکچین در همه ی شئونات فرهنگ،...