تنها راه اشتغالزایی حمایت از بخش خصوصی است (+فیلم)

Date:

Share post:

سخنرانی احمد مرادی نایب رییس کمیسیون انرژی و نماینده مردم هرمزگان در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت نفت.

به گزارش واژه پیام به نقل از پول نیوز، کشور ایران حدود ۸۵ میلیون نفر جمعیت دارد و همه باید در کشور بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند و اگر بحث حمایت هست باید جدی باشد. کمیسیون انرژی با دو وزارتخانه و سازمان ارتباط تنگاتنگی دارد؛ هم وزارت نفت هم وزارت نیرو و هم سازمان انرژی اتمی. این‌ها موضوعات و مسائلی است که وقتی وزارتخانه‌هایی که نام بردم تقاضاهایی را دارند برای اینکه بتوانیم به معنای واقعی حمایت را انجام دهیم، در همین دوره در دولت سیزدهم وزارت نیرو گفت اگر این احکامی را به ما بدهید که ۴۰ هزار مگاوات برق را وارد شبکه کنیم که خوب این وظیفه مجلس بود که این کار را انجام دهیم.

وزارت نفت نیز می‌گوید زمینه باید ایجاد شود که بتوانیم در روز حدود ۴ میلیون بشکه نفت تولید و صادر کنیم و مثل خیلی از کشورهای دنیا یک اقتصاد پایدار داشته باشیم. مجموعه سازمان انرژی اتمی نیز ۱۰ هزار مگاوات برق را که نیمی از آن در استان هرمزگان با حضور رئیس جمهور در همین هفته مراسم کلنگ زنی آن انجام می‌شود. این‌ها نمونه‌هایی از گفتگوهای میان طرفین است که باید در آن به نتیجه برسیم و این کاری است که نماینده‌های مجلس می‌توانند آن را انجام دهند.

نظر کمیسیون انرژی این است که حمایت ما از این بخش وجود دارد و جدی است این حمایت، خواهشم این است که این ارتباطات بیشتر از پیش شود تا بتوانیم دغدغه‌هایی که برای شما وجود دارد را برطرف کنیم. معتقدیم که هر کسی به هر میزانی سرمایه‌گذاری می‌کند باید سود ببرد و برای این سود نیاز است که ما تولید و اشتغالی که دغدغه همه ما است را افزایش دهیم. دولت یک میلیون شغل را باید در سال ایجاد بکند؛ فکر می‌کنیم این یک میلیون شغل فقط با حرف انجام می‌شود؟ بلکه باید در عمل ثابت شود و هیچ راهی برای آن جز حمایت از بخش خصوصی نیست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

4 × یک =

spot_img

Related articles

حمایت و دعوت از دکتر اسدالله بادامچیان جهت حضور در انتخابات ریاست جمهوری توسط دکتر حسین روازاده

گفتگوی با حکیم دکتر حسین روازاده، دبیرکل جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران و به نمایندگی از جبهه یاس...

لقد أظهرنا أن إيران آمنة جدًا للأعمال التجارية

جهودنا هي أن يكون لدينا اتصالات فعالة لتصدير نافتا إلى دول الخليج العربي وقال مدير أعمال منطقة الخليج العربي...

We show that Iran is very safe for business

Our effort is to have effective communication for the export of Nafta to Persian Gulf countries The business manager...

رمز و رازهایی برای انتخابات ریاست جمهوری

بهترین مشاوران حرفه ای برای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران به گزارش واژه پیام، به قول حضرت حافظ...