ایران و روسیه در مسیر هم‌افزایی ساختمانی: تبادل مصالح، فناوری و پیمانکاری

Date:

Share post:

در دنیایی که تحریم‌ها و محدودیت‌های تجاری، عرصه را بر فعالان اقتصادی تنگ می‌کنند، جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، با درک ضرورت اتکا به توان داخلی و همکاری‌های منطقه‌ای، گام‌های بلندی در جهت رونق و شکوفایی صنایع راهبردی برداشته‌اند. صنعت ساختمان به عنوان یکی از ارکان توسعه و پیشرفت هر جامعه، از جمله حوزه‌هایی است که در این راستا مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

https://shishdong.com/blog/recruitment

به گزارش واژه پیام، در عصر حاضر که توسعه و پیشرفت جوامع، گره خورده به رونق و پویایی صنعت ساختمان است، جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، با درک این ضرورت، گام‌های بلندی در جهت تقویت همکاری‌های دوجانبه در این حوزه برداشته‌اند. نشست مشترکی که به میزبانی معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ایران و همتای روسی وی برگزار شد، نقطه عطفی در این مسیر محسوب می‌شود.

در این نشست که به تبادل نظر پیرامون زمینه‌های مختلف همکاری‌های ساختمانی میان دو کشور اختصاص داشت، موضوعات متعددی از جمله تبادل مصالح ساختمانی، انتقال فناوری‌های نوین ساخت و ساز و حضور شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های ساختمانی روسیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حصول توافقات راهبردی در حوزه مصالح و فناوری:

حصول توافقات ارزشمند در زمینه همکاری‌های علمی و تحقیقاتی در حوزه مصالح ساختمانی و فناوری‌های نوین ساخت و ساز، یکی از دستاوردهای مهم این نشست بود. دو طرف بر ضرورت توسعه تعاملات مراکز تحقیقاتی دو کشور در این زمینه‌ها تاکید کردند. تبادل دانش و تجربه در این حوزه، به ارتقای کیفیت ساخت و ساز در هر دو کشور و همچنین انطباق آن با استانداردهای روز دنیا کمک خواهد کرد.

گشایش دروازه‌های بازار روسیه به روی پیمانکاران ایرانی:

یکی از مباحث کلیدی در این نشست، مربوط به حضور فعال بخش خصوصی ایران در پروژه‌های ساختمانی روسیه بود. بر اساس توافقات انجام شده، شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه مصالح ساختمانی، فرصت حضور در بازار پررونق روسیه را خواهند یافت. همچنین شرکت‌های ایرانی در زمینه ساخت و ساز نیز می‌توانند در مناقصات مربوط به پروژه‌های ساختمانی در روسیه شرکت کرده و توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارند. این امر، افق‌های جدیدی را برای حضور فعال بخش خصوصی ایران در بازارهای بین‌المللی به ویژه در حوزه صنعت ساختمان، نوید می‌دهد.

تداوم گفتگوها و برنامه‌ریزی برای آینده:

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ایران، ضمن ابراز خرسندی از نتایج این نشست، از تداوم سلسله نشست‌ها با همتای روسی خود خبر داد. وی اعلام کرد که در شش ماه آینده، نشست مشترکی در روسیه برگزار خواهد شد تا در خصوص نهایی کردن جزییات توافقات انجام شده و برنامه‌ریزی برای گام‌های بعدی همکاری‌ها، بحث و تبادل نظر صورت گیرد.

https://shishdong.com/blog/detail/Exchangeofmaterials

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

17 + 3 =

spot_img

Related articles

اجرای طرح ساتک کد در تامین کالا

نقش سامانه محله ۳۶۰ با اجرای طرح ساتک کد در تامین كالا،باهمکاری اتاق اصناف سبب كاهش قیمت کالاها...

انتصابات در روزهای پایانی دولت

پایان زودهنگام و پیش بینی نشده دوران دولت سیزدهم و برگزاری زودهنگام انتخابات و آغاز فعالیت دولت چهاردهم...

زامیک هدیه ای برای علاقه مندان حوزه پوشاک

علاقه زیاد باعث شد طرح هایی را برای آدم های خاص انجام بدم که حمایت خانواده به خصوص...

نگاهی به بیوگرافی کیوان ظهرابی

کیوان ظهرابی از جمله نویسندگان, بازیگران و کارگردان های خوب کشور است که به آثار وی پرداخته شده...