اوضاع استقلال بد نیست افتضاح است

Date:

Share post:

علیرضا اکبرپور پیشکسوت استقلال گفت: من همیشه استقلال را مدعی قهرمانی می دانم اما اگر از شرایط تراکتور خبر نداشتم می‌گفتم فقط دو تیم سپاهان و پرسپولیس رقیب استقلالند اما حالا تراکتور را هم مدعی می‌بینم.
استقلال باز هم مدیرعامل جدیدی را در رأس باشگاهش می‌بیند. نظر شما به عنوان پیشکسوت استقلال چیست؟
باعث تاسف است که بگوییم به این وضعیت عادت کرده‌ایم! این برای یک باشگاه بزرگ با پیشینه ۸۰ ساله واقعاً خجالت آور است. دیدم در برخی رسانه‌ها نوشته بودند استقلال در عرض ۱۰ سال گذشته بیش از ۱۲ یا ۱۳ مدیر عامل عوض کرده است. این آمار برای خط دفاعی یک تیم فوتبالی هم اتفاق نمی‌افتد، چه برسد به راس یک باشگاه! خیلی اوقات مشاهده می‌کنیم که یک تیم فوتبالی ظرف مدت طولانی مثل ۴ یا ۵ سال با یک زوج خط حمله به کارش ادامه می‌دهد و هیچ تغییری هم در جمع دو نفره مهاجمانش ایجاد نمی‌کند. نمونه بارز این مثال را می‌توان در همین تیم‌های استقلال و پرسپولیس خودمان دید. در سال‌های گذشته بارها اتفاق افتاده بود که خط حمله این تیم‌ها و یا تیم‌های دیگر لیگ برتری تغییر نمی‌کردند اما ما حالا داریم درباره باشگاه بزرگ استقلال و تغییرات متعدد در راس این باشگاه حرف می‌زنیم. واقعاً نمی‌دانم چه بگویم.

چرا چنین اتفاقاتی می‌افتد؟
به خاطر اینکه همه می‌خواهند در این باشگاه و در موفقیت‌هایش سهیم باشند. همه می‌خواهند روی صندلی مدیرعاملی باشگاه استقلال عکس بگیرند. همه می‌خواهند به اتاق مدیریت باشگاه استقلال برسند و در جمع مدیران این باشگاه باشند. خیلی‌ها را سراغ داریم که در طول دو دهه گذشته از حضور در مدیریت باشگاه استقلال به کجاها که نرسیده‌اند. اصلا این صندلی حکم سکوی پرتاب را دارد چرا نیایند؟ وقتی کسی نباشد که جلوی این مسائل را بگیرد و مقابلش بایستد همین می‌شود که هر کسی به خودش اجازه می‌دهد روی صندلی‌های مدیریتی باشگاه استقلال بنشیند. به خاطر همین در عرض ۱۰ سال این همه مدیرعامل عوض می‌شود. شما در کشورهای امارات قطر یا عربستان کدام باشگاه را سراغ دارید که اینقدر به سرعت مدیر عوض کنند؟ همانقدر که آنجا مربی را به سرعت تغییر می‌دهند اینجا به همان سرعت مدیرعامل عوض می‌کنند! یک زمانی بود ما تیم ملی عربستان را مثال می‌زدیم که چقدر سریع سرمربی‌شان را عوض می‌کنند یا باشگاه‌های عربستانی چقدر زود به زود مربی عوض می‌کنند. به محض اینکه یک مربی شکست می‌خورد او را عوض می‌کردند. حالا این وضعیت برای مدیریت باشگاه استقلال قابل مثال است. هر مدیری می‌آید چند وقت بعد او را عوض می‌کنند. نمی‌گویند که مثلاً با عوض کردن یک مدیر، همه برنامه‌های باشگاه به هم می‌ریزد!

آخر و عاقبت این وضعیت چه خواهد شد؟
قطعاً برای این مدیران که هیچ اتفاقی نمی‌افتد. در همین چند سال اخیر دیدیم آقایان افتخاری، فتحی، سعادتمند، فتح الله زاده، آجورلو و خیلی‌های دیگر آمدند و بعد از رفتن شان یا از اینجا به جاهای بهتر رفتند و یا به کار قبلی‌شان برگشتند و هیچکس هم نگفت شما چه وضعی برای استقلال ایجاد کردید. اگر اشتباه نکنم زمان آقای فتحی وینفرد شفر را اخراج کردند و به تمرین راه ندادند. او هم رفت آبروی ایران را برد. بعد هم شکایت کرد. مدتی بعد استراماچونی آمد. او هم در زمان آقای فتحی یکمرتبه رفت و بعد گفت پولش را ندادند و از استقلال شکایت کرد. بعد آقای فتحی را کنار گذاشتند و مدیر مجموعه ورزشی انقلاب شد. هیچکس نیست بگوید مگر می‌توان این همه بلا بر سر باشگاه استقلال آورد و بدهی باقی گذاشت، در نهایت هم به یک پست خوب‌تر رسید! آقای مددی هم از استقلال رفت شد مدیر مجموعه ورزشی آزادی! مگر زمان همین آقای مددی نبود که مهدی قایدی را به باشگاه شباب الاهلی فروختند و ۵ ساله قرارداد بستند حالا مانده‌ایم چطور او را برگردانیم. چه اتفاقی افتاد؟ به جای اینکه او را مؤاخذه کنند یک پست عالی به او دادند. انگار هرکس بلای بزرگتری برسر استقلال بیاورد پست بهتری میگیرد! بطور کلی وضعیت حالا حالاها درست نمی‌شود! تا وقتی باشگاه استقلال به بخش خصوصی واگذار نشود همین است.
چه کسی این افراد را انتخاب می‌کند؟
هر ۴ سال یک بار یک وزیر جدید می‌آید و رئیس مجمع باشگاه استقلال می‌شود. طبیعی است که او هم دوستان و آشنایانش را در این باشگاه (استقلال) یا پرسپولیس در جمع مدیران باشگاه‌ها قرار بدهد. هم برای همان زمان شان خوب است هم برای آینده‌شان. بالاخره یک کارنامه مدیریتی در یکی از بزرگترین باشگاه‌های ایران به رزومه شان اضافه می‌شود. چه کسی از چنین شرایطی بدش می‌آید؟ فقط این وسط هواداران استقلال و پرسپولیس هستند که لطمه می‌خورند که هیچکس هم به فکر آنها نیست.

چرا کسی به آنها توجه نمی‌کند؟
طبیعی هم همین است. چون هواداران سهمی در این باشگاه‌ها ندارند. فقط جایشان روی سکوهای استادیوم آزادی است و مدیران هم می‌آیند و هر بلایی خواستند بر سر استقلال و پرسپولیس می‌آورند.

با این وضعیت شرایط استقلال در فصل نقل و انتقالات را چطور می‌بینید؟
اصلاً اوضاع خوبی نداریم! تیم استقلال در بدترین شرایط ممکن قرار گرفته است. اگر بخواهیم یک جمله درباره استقلال در نقل و انتقالات بگوییم باید گفت اوضاع این تیم اصلا بد نیست بلکه افتضاح است. البته در قیاس با تیم‌های مدعی قهرمانی مثل سپاهان و پرسپولیس.

به نظر شما رقابت اصلی برای قهرمانی در فصل آینده بین کدام تیم‌هاست؟
من که همیشه استقلال را مدعی قهرمانی می‌دانم اما اگر از شرایط تراکتور خبر نداشتم می‌گفتم سپاهان و پرسپولیس اما حالا تراکتور هم به جمع مدعیان قهرمانی اضافه شده است. تراکتور در فصل نقل و انتقالات خوب یارگیری کرده و شرایط فوق العاده‌ای دارد. ضمن اینکه سرمربی اسپانیایی این تیم هم عملکرد خیلی خوبی در نیم فصل دوم سال گذشته داشت. فکر می‌کنم اگر استقلال با این وضعیت پیش برود فصل خیلی سختی را پیش رو دارد. خدا به نکونام هم صبر بدهد تا بتواند این وضعیت را تحمل کند. امیدوارم اتفاقات خوبی برای استقلال به وجود بیاید وگرنه شرایط برای هواداران خیلی سخت می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

13 − 5 =

spot_img

Related articles

حمایت و دعوت از دکتر اسدالله بادامچیان جهت حضور در انتخابات ریاست جمهوری توسط دکتر حسین روازاده

گفتگوی با حکیم دکتر حسین روازاده، دبیرکل جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران و به نمایندگی از جبهه یاس...

لقد أظهرنا أن إيران آمنة جدًا للأعمال التجارية

جهودنا هي أن يكون لدينا اتصالات فعالة لتصدير نافتا إلى دول الخليج العربي وقال مدير أعمال منطقة الخليج العربي...

We show that Iran is very safe for business

Our effort is to have effective communication for the export of Nafta to Persian Gulf countries The business manager...

رمز و رازهایی برای انتخابات ریاست جمهوری

بهترین مشاوران حرفه ای برای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران به گزارش واژه پیام، به قول حضرت حافظ...