الماس باران بانک توسعه صادرات در حوزه تامین مالی (+فیلم)

Date:

Share post:

مصاحبه اختصاصی افشین خانی مدیرعامل بانک توسعه صادرات در حاشیه رونمایی از طرح الماسان در نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت نفت

به گزارش واژه پیام به نقل از پول نیوز، خانی درباره طرح الماسان این بانک گفت: در سالی که مزین است به نام سال رشد تولید بانک توسعه صادرات با توجه به مضیقه‌هایی که در حوزه تامین مالی ریالی و ارز برای بنگاه‌های تولیدی و بازرگانی مخصوصاً شرکت‌هایی که صادرات محور هستند وجود داشت، برنامه‌ای را طراحی کرده در قالب هشت طرح که الماس‌های بانک توسعه صادرات هستند به نام الماسان. در این طرح تمام نیازهای مالی و پولی شرکت‌های صادرات محور پاسخ داده می‌شود اعم از نیازهای ریالی و ارزی، خدمات بانکی و خدمات بازار سرمایه. یعنی هم بازار پول و هم بازار سرمایه را ما در این طرح پیش بینی شده. در طول سه ماهی هم که این طرح به صورت آزمایشی اجرا شده بالغ بر ۱۰ همت تسهیلات ریالی و ارزی را پرداخت کرده‌ایم و این فرایند همواره ادامه داشته.

وی افزود: نگاه ما بر این بوده که قیمت تمام شده خدمات برای تولید کنندگان به حداقل برسد و امروز مدعی هستیم که نسبت به تمامی بانک‌ها اعم از دولتی و خصوصی نرخ تمام شده خدمات بانکی در بانک توسعه صادرات بین یک و نیم تا دو درصد حداقل پایین‌تر است. خوشبختانه بانک توسعه صادرات تکالیفی را که طبق تبصره ۱۶ قانون بودجه به بانک محول شده بود با ۸۶ تحقق تا پایان دی ماه انجام داده است میان تمام بانک‌های دولتی و خصوصی به اذعان متولیان رتبه نخست را در انجام این تکالیف داشته است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات در پایان مژده‌ای برای سهامداران این بانک داشت و در این رابطه گفت: بانک توسعه صادرات در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ موفق شده است که ۲۵۷ درصد رشد در مصوبات تسهیلات ارزی و ۱۹۷ درصد و تسهیلات ریالی داشته باشد. موفقیت نیز در راستای تحقق شعار سال می‌باشد و عمده این تسهیلات پرداختی به شرکت‌های دانش بنیان با نگاه صادراتی است. نکته دیگر اینکه بانک توسعه صادرات یک افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی خواهد داشت و با توجه به اینکه بانک توسعه‌ای و صادراتی دولتی هست سرمایه بانک ۱۱ همت افزایش پیدا خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

نه + 16 =

spot_img

Related articles

We show that Iran is very safe for business

Our effort is to have effective communication for the export of Nafta to Persian Gulf countries The business manager...

رمز و رازهایی برای انتخابات ریاست جمهوری

بهترین مشاوران حرفه ای برای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران به گزارش واژه پیام، به قول حضرت حافظ...

کلیات جدول زمان‌بندی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳

کلیات جدول زمان‌بندی برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از سوی وزارت کشور منتشر شد. به گزارش واژه پیام...

وداع باشکوه جمهور با «شهید جمهور»

مراسم وداع با شهدای خدمت که در سانحه دلخراش سقوط بالگرد به شهادت رسیدند، صبح امروز و در...