اعضای لیست شورای وحدت دردآشنای مردم هستند (+فیلم)

Date:

Share post:

سخنگوی شورای وحدت گفت: در 11 اسفند همه با هم پای صندوق‌های رای حاضر شویم؛ این موضوع باعث شادی روح امام، برطرف شدن مشکلات مردم و حفظ امنیت کشور می‌شود.

به گزارش واژه پیام به نقل از پول نیوز، منوچهر متکی اظهار کرد: رسانه‌های خارجی منتظرند ببینند چه مقدار از رای دهندگان کاسته شده است تا سناریوهای خود را اجرایی کنند؛ اما انشاالله مردم ما دشمن شاد نخواهند شد.

وی افزود: حال و هوای جدیدی در کشور به وجود آمده که ما باید این حال و هوا را بشناسیم که بخش از آن شامل گله‌مندی‌ها و ابراز نارضایتی‌ها، مشکلات معیشتی مردم است. بخشی دیگر از آن احساس پاک مردم ما برای شگفتی آفرینی است که این دو ویژگی متضاد در مردم ما 45 سال است برای جهانیان شناخته شده است.

سخنگوی شورای وحدت ادامه داد: مردم ما بسیارصریح، صادقانه و متواضعانه انتقاد و اعتراض می‌کنند و مشکلات خود را بیان می‌کنند؛ اما سر بزنگاه‌ها و آنجا که پای نظام و حرمت خون شهدا در میان است، ناراحتی و خشم خود را نسبت به بعضی مسئولین برای روز انتخابات در دل نگه می‌دارند و پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند تا شهدا گله‌مند نباشند.

متکی ادامه داد: به گفته امام، شرکت درانتخابات و رای دادن امری واجب است و بسیاری از مردم از پیرو جوان و زن و مرد اعتراض‌هایی دارند و ما این موضوع را درک می‌کنیم؛ اما 11 اسفند روز نشان دادن جلوه دیگری از ملت ایران است و جلوه‌ای که در 22 بهمن نیز مردم از خود نشان دادند.

به گفته سخنگوی شورای وحدت، ما باید فرصت حضور لیست‌های مختلف را برای رقابت انتخاباتی مبارک بشماریم و اینگونه ببینیم که هر لیستی بتواند آورده‌های حداکثری خود را داشته باشد که برآیند آن مشارکت بالای مردم در پای صندوق‌های رای می‌شود. این موضوعی است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند و دشمن را مایوس خواهد کرد.

وی ادامه داد: جالب است که در همه جای دنیا مردمشان را ترغیب می‌کنند تا پای صندوق‌های رای آماده شوند؛ اما نوبت ایران که می‌شود رسانه‌های بین‌المللی مردم را به عدم حضوردعوت می‌کنند. این موضوع رمز و رازی دارد که ما باید از آن مطلع باشیم.

متکی با اشاره به برنامه‌های شورای وحدت پس از حضور در مجلس گفت: از سوی دیگر وقتی مردم آمدند و مجلس جدید آراسته شد، نمایندگان باید همان موضوعی که مردم در دل خود جای داده بودند را در الویت قرار دهند و آن همان مشکلات و عصبانیت‌هایی است که مردم از وضعیت معیشت خود دارند.

وزیر اسبق امور خارجه کشورمان ادامه داد: ما در شورای وحدت، شعار تحول برای زندگی بهتر را انتخاب کرده‌ایم و در فهرست اعضا سعی کردیم دو ویژگی را رعایت کنیم؛ اول اینکه نامزدهای ما درد آشنا باشند و دوم اینکه نام آشنای مسبب وضع موجود نباشند. لذا در لیست ما تقریبا چهره شاخص وجود ندارد؛ اما تا بخواهید متخصص می‌بینید و کسانی حضور دارند که در حوزه‌های مربوط به مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی صاحب نظر هستند.

وی اظهار کرد: بر این اساس فهرست ما از جوان‌ها و اساتید دانشگاه از حوزه‌های مختلف مثل صنعت، کشاورزی، زن و خانواده، جوانان، مشکلات عمومی و مسائل اجتماعی مثل ورزش و دیگر نیاز‌های اجتماعی جامعه حضور دارند و می‌تواند یک لیست جامعی از صاحب‌نظران را ارائه دهند.

متکی افزود: فراکسیون شورای وحدت به محض ورود به مجلس تشکیل خواهد شد و این فراکسیون به موازات جلسات مجلس، جلسات مخصوص خود را خواهد داشت تا لوایح، طرح‌ها و وزرای پیشنهادی دولت را بررسی کنیم تا مثل مجلس فعلی نشود که 5 وزیر دولت در فاصله کوتاهی از قطار دولت پیاده شوند که علت آن عدم بررسی‌های لازم است.

سخنگوی شورای وحدت ادامه داد: ما دو موضوع مهم را در ورود به مجلس مد نظر خواهیم داشت یکی شفاف‌سازی است که نمایندگان آرای خود را در منظر مردم ارائه می‌دهند و از رای خود دفاع می‌کنند. موضوع دوم عمل به توصیه‌های چندین باره مقام معظم رهبری درباره عدم دخالت نماینده‌ها در عزل‌و‌نصب‌ها است. این کار وظیفه مسئولین مربوطه است و نمایندگان مجلس وظیفه و حق نظارت بر عملکرد مسئولین را دارند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

سیزده − هشت =

spot_img

Related articles

زنجیر قوانین خلق الساعه بر پای جهش تولید

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو در دیدار با تولیدکنندگان از قوانین خلق الساعه در بحران سازی مسیر تولید بشدت...

نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران برگزار می‌شود

ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (iran expo 2024) برگزار خواهد شد. به گزارش واژه پیام به نقل از...

تسلیت مدیر حوزه‌های علمیه کشور خطاب به منتخب مردم تهران

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در پیامی درگذشت ام الزوجه منوچهر متکی را تسلیت گفت. به گزارش واژه پیام به نقل...

عرض اندام بانک صادرات ایران مقابل وزیر اقتصاد

مدیرعامل بانک صادرات ایران دستاورد‌های سال گذشته و اهداف سال جاری را در همایش سالانه ارزیابی عملکرد در...