سفر های استانی دکتر منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ؛ دیدار چهره به چهره با مردم / نظارت در میدان

Date:

Share post:

به گزارش خبرنگار اختصاصی پایگاه خبری اقتصاد کشور ؛ با توجه به اهمیت برنامه ریزی برای توسعه، در همه استانهای کشور، متناسب با جمعیت و ظرفیتهای هر استان، دکتر منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با انجام ۱۴ سفر استانی توانسته است، مزیت های نسبی این استانها را از نزدیک شناسایی کند، تا با اختصاص عادلانه بودجه ، این مزیت ها ارتقاء و توسعه پایدار برای هر استان ، تحقق یابد .

دکتر منظور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ، از آغاز مسئولیت خود در این سازمان به ترتیب به استانهای آذربایجان غربی ، خراسان رضوی ، خراسان شمالی، گلستان، فارس، یزد، قم، گیلان، مازندران(۲ بار)، لرستان، کرمان، مرکزی و سمنان سفر کرده است.

افتتاح چندین طرح عمرانی و صنعتی به ویژه به ثمر رساندن طرح های نیمه تمام مربوط به دولت های پیشین ، از دستاورد های این سفرها بود.

دکتر منظور معتقد است: اگر پروژه‌ای زمان‌بر شود؛ باعث ناامیدی مردم می‌شود ، در حال حاضر عمر شروع تعداد قابل‌توجهی از پروژه‌های کشور ، به بیش از دو دهه قبل برمی‌گردد که برای رفع این مشکل باید پروژه‌ها را اولویت‌بندی کرد.

سفرهای استانی و آشنایی نزدیک با شرایط استانها ، تاثیر بسزایی در تصمیم گیری های مدیران ارشد کشور دارد. دکتر منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، هدف از بازدید های میدانی و سفرهای استانی را تحقق ماموریت سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای دستور رئیس جمهور شهید و بازتعریف نقش این سازمان در ارتباط با استانها میداند.

بررسی دقیق برنامه های دکتر منظور در سفرهای استانی که باهدف شناخت نیازهای واقعی بودجه ونظارت عملیاتی انجام می شود، نشان از بهرمندی حداکثری از انجام این سفرها دارد و فارغ از تشریفات رایج در اینگونه سفرها دیدار با نخبگان دانشگاهی هر استان ، اقدام شایسته ای در بهره گیری از خرد جمعی و همفکری با دولت برای پیشرفت آن استان است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

2 × 1 =

spot_img

Related articles

کشور ایران از ظرفیت و پتانسیل بالایی برخوردار است

کشور عزیزمان را به صورت یک برند به بازارهای جهانی معرفی و قدم های جدید برای ورود به...

یادداشت علی پاك باخته گان زنجانی: درخواست از رئیس جمهور آینده

درخواست از رئیس جمهور آینده، توجه و جاری ساختن شبکه ی امن بلاکچین در همه ی شئونات فرهنگ،...

لابی سنگین خصولتی ها برای حضور در مناقصه دولتی

با وجود گزارش های متعدد رسانه ها و انتظارات مردم در مورد ضرورت الکترونیکی شدن برگزاری مزایده های...

207 هزار شرکت فعال، میلیون ها تولید کننده را به تجارت الکترونیکی ارتباط داده است

امین کلاهدوزان رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در پاسخ به این پرسش که تعداد 207 هزار شرکت فعال...